1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Йовзик Дмитро  Васильович
Йовзик Дмитро Васильович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

   Народився 2 квітня 1983 року у місті Луцьку. Навчався  у загальноосвітній школі - інтернат І-ІІІ ступенів (нині правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою).    
   Працював далекобійником, згодом водієм маршрутного таксі №1 та № 2. 
   У квітні 2014 року був мобілізований до лав Збройних Сил України. Військову службу проходив на посаді заступника командира бойової машини -навідника-оператора БМП З-го батальйону 51-ї окремої механізованої бригади     Сухопутних військ Збройних Сил України.
   Загинув 22 травня 2014 року під Волновахою на Донеччині під час терористичного обстрілу. 
   Похований 27 травня 2014 року на Алеї почесних поховань в селі Гаразджа Луцького району.

   Указом Президента України від 4 червня 2015 року №311/2015 «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно).

   20 листопада 2015 року в Луцьку на фасаді будівлі загальноосвітньої школи-інтернат (вулиця Дубнівська, 32) встановлено меморіальну дошку випускнику Дмитру Йовзику.

   За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).