1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Шкредь Сергій Олексійович
Шкредь Сергій Олексійович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 27 травня 1985 року у місті Луцьку.
Навчався в Луцькій загальноосвітній школі № 25 та Луцькій загальноосвітній школі № 17, яку закінчив у 2000 році.
З 2000 по 2003 рік навчався в Луцькому комерційному технікумі. 
З 2003 по 2005 рік проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.
З 2007 року працював в управлінні оперативної служби міліції (розвідувальний підрозділ).
В квітні 2014 року призваний на службу в Збройні Сили України. Брав безпосередню участь в боях за територіальну цілісність України.
У січні 2015 року отримав важке наскрізне поранення у плече під Дебальцеве під час обстрілу опорного пункту. Проходив лікування в Артемівській центральній районній лікарні, потім в Дніпропетровську. Переніс кілька операцій, стан ускладнився зараженням крові. 
22 березня 2015 року після тривалого лікування помер у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені І.І. Мечникова.
    Похований     на Алеї почесних поховань в селі Гаразджа Луцького району.

Указом Президента України від 4 червня 2015 року № 311/2015 «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
«За жертовну любов до своєї Вітчизни, відданість, доблесть і звитягу» нагороджений відзнакою 51-ї ОМБр «За мужність та відвагу» (посмертно).

9 грудня 2015 на фасаді будівлі Коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в Луцьку відкрито пам'ятну дошку на честь Сергія Шкредя.

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).