1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Прокопчук Володимир Іванович
Прокопчук Володимир Іванович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 2 березня 1991 року в місті Луцьку. 
У 2006 році закінчив Луцьку загальноосвітню школу № 20. 
В 2010 році закінчив Луцький педагоґічний коледж та здобув кваліфікацію вчителя фізичної культури. 
В 2010 році призваний до лав Збройних Сил України в/ч А1048 «3»   смт   Десна   та   в м.Тернопіль. Службу проходив у взводі управління першого гаубичного артилерійського дивізіону військової частини А 1769 на посаді механіка-водія. Зарекомендував себе як сумлінний та відповідальний військовослужбовець.
Після служби працював вантажником у складі бази ТОВ «Баядера логістик» в м. Луцьку та в ПП «Дінаї» автослюсарем та слюсарем з ремонту автомобілів.
У квітня 2014 року призваний в АТО до 51-ої механізованої бригади 3-го батальйону 9-ої роти, був відправлений на Схід.
Заґинув 22 травня 2014 року під час збройного нападу на блокпост під Волновахою від кульового поранення в голову з ушкодженням головного мозку.
Похований 27 травня 2014 року на Алеї почесних поховань у селі Гаразджа Луцького району.
Указом Президента України від 4 червня 2015 року № 311/2015 «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно).
На фасаді будинку, де проживав Володимир Прокопчук, встановлено меморіальну дошку на його честь.

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).